Poznaj ekspertów WFOF

Iván Pineda
Director of Public Affairs
Wind Europe
Dyrektor ds. Publicznych w WindEurope, wiodącego stowarzyszenia sektora energii odnawialnej w Brukseli. Nadzoruje działania WindEurope w zakresie wiedzy o rynku, rozpowszechnianiu informacji i członkostwie. Od dołączenia do zespołu WindEurope w 2011 pełnił różne role w tym analityka ds. sieci i rynku oraz kierownika departamentu analiz regulacyjnych. Przed przyłączeniem się do WindEurope pełnił funkcje managerskie w firmach globalnych takich jak Procter&Gamble oraz Carrefour. Z wykształcenia Inżynier Przemysłowy i ekspert ds. systemów organizacyjnych z dyplomem ze Zrównoważonej Energetyki Przyszłości z Imperial College London.
Janusz Gajowiecki
President
PWEA
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Związany z branżą wiatrową od 2008 roku. Wcześniej był dyrektorem Stowarzyszenia. Janusz Gajowiecki jest ekspertem w zakresie integracji sieci elektroenergetycznych i systemów wsparcia. Reprezentant branży energetyki wiatrowej w licznych konsultacjach, grupach roboczych i rozmowach z innymi uczestnikami rynku energii w Polsce i EU. Ukończył wyższą uczelnie CBS w Kopenhadze – Stopniem Master of science – specjalizacja stosunki międzynarodowe.
Michael Waldner
CEO, Co-founder
Pexapark
Michael jest cyfrowym przedsiębiorcą i doświadczonym traderem energii. Posiada ponad 15letnią historię jak zarządzający w tworzeniu i rozwoju nowych biznesów oraz kierowaniu międzynarodowymi zespołami na międzynarodowym rynku energii.
Michael jest zafascynowany OZE, a jako CEO Pexapark dąży do zrealizowania wizji budowy opartej o społeczność platformy Fin-Tech dla inwestorów w OZE.
Piotr Szczeciński
Vice-President
Suracon
Inżynier elektryk z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży energetycznej, 15 lat w sektorze energetyki wiatrowej, 8 lat w sektorze fotowoltaiki. Doświadczenie zawodowe zdobywane w Instytucie Energetyki, w Politechnice Gdańskiej oraz w firmach SGS, URS (AECOM), ENCOS. Od 2018 roku współwłaściciel firmy SURACON. Dziedziny zainteresowań: stabilność systemu elektroenergetycznego, układy przesyłowe prądu stałego (temat dysertacji doktorskiej), kryteria optymalizacji sterowania farm wiatrowych, automatyka farm wiatrowych, kierunki i środki minimalizacji jednostkowego kosztu wytwarzania energii w EW.
Francesco Vanni
Senior Engineer
DNV GL
Obecnie starszy inżynier i lider zespołu w sekcji „Integralność i wydajność” DNV GL – Energy. Odpowiedzialny za zarządzenie projektem, dostarczanie zadań komercyjnych i rozwój nowych narzędzi. Doświadczenie zarówno po stronie producenta jak i operatora w sektorze wiatrowym.
Adam Jaworski
Vice-President Business Development
Pexapark
10 lat doświadczenia w branży wiatrowej od dewelopmentu po działalności operacyjną. Kontraktował, pozyskiwał finansowanie i zarządzał portfolio 90 MW w Polsce, będących własnością funduszu PE.
Obecnie buduje Pexapark – Platformę Fin-Tech dla OZE opartą o społeczność, która łączy analitykę danych i monitorowanie wyników z możliwością wymiany wiedzy od innych uczestników rynku.
Tomasz Wysoczański
VSB
Absolwent wydziału Elektrycznego Zachodnipopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, specjalność elektroenergetyka. Doświadczenie zawodowe w zakresie energetyki wiatrowej rozpoczął w trakcie studiów magisterskich wykonując ekspertyzy wpływu farm wiatrowych na sieć elektroenergetyczną. Następnie przez cztery lata pracował jako członek zarządu w spółce STB Polska sp. z o.o. specjalizując się w ocenie stanu technicznego elektrowni wiatrowych. Od maja 2017 roku pełni funkcję prezesa zarządu w spółce WSB Service sp. z o.o., specjalizującej się w utrzymaniu ruchu, serwisowaniu i naprawie łopat elektrowni wiatrowych.
Alan Henderson
Head of Technical Asset Management
RWE Innogy
Z wykształcenia inżynier mechaniczny z doświadczeniem z sektora utility. Od 2008 pracuje w Innogy, początkowo jako Country Manager Spain a obecnie jako Head of Asset Management and Operations w dywizji onshore. Odpowiedzialny za wszystkie działające wiatrowe aktywa lądowe, czyli ponad 2GW w sześciu krajach.
Piotr Górecki
DIrector, O&M Wind Energy Department
PGE Energia Odnawialna S.A.
Piotr Górecki jest menedżerem z ponad 14 letnim doświadczeniem w branży energetyki wiatrowej, zaangażowanym w szereg projektów budowy farm jak również projektów eksploatacyjnych. Aktualnie sprawuje funkcję Dyrektora Departamentu Eksploatacji Energetyki Wiatrowej w PGE Energia Odnawialna. Zajmuje się eksploatacją 14 farm wiatrowych o łącznej mocy 529 MW.
Hristoslav Pavlov
International Business Manager
Deutsche Windtechnik
Manager ds. rozwoju międzynarodowego – studiował ekonomię na Uniwersytecie w Heidelbergu. Rozpoczął karierę w Heilderberger Druckmaschinen AG jako Service Business Development Manager EMEA. Od 2009 roku pracuje w sektorze energetyki wiatrowej jako Dyrektor Zarządzający bułgarskiej jednostki wpd Europe GmbH, rozwijając portfolio farm wiatrowych obejmujące 300MW. W 2015 roku dołączył do Deutsche Windtechnik jako International Business Development Manager, pełniąc także obowiązki Country Managera dla Polski, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii.
Marios Stathousis
Multibrand Service Sales Manager
Vestas
Manager sprzedaży ds. usług  Multibrand (Europa centralna i środkowa), odpowiedzialny za sprzedaż kontraktów serwisowych dla turbin innych niż Vestas.
Posiada stopień naukowy w dziedzinie inżynierii elektrycznej i elektroniki oraz tytuł magistra mikroelektroniki. Dołączył do firmy Vestas w grudniu 2016 roku. Miejsce pracy – Warrington, Wielka Brytania.
Michał Sękal
Independent expert in inhouse service strategies
Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Zarządzania Ryzykiem na Akademii Finansów w Warszawie. Od początku kariery zawodowej zajmował się energetyką: początkowo w przemyśle i budownictwie pracując w firmie Siemens. Z energetyką wiatrową związany od 10 lat. W firmie Iberdrola, a następnie Energa Wytwarzanie odpowiadał za kierowanie utrzymaniem i eksploatacją farm wiatrowych. Specjalizuje się w optymalizacji kosztowej i organizacyjnej działań związanych z obsługą turbina wiatrowych różnych producentów.
Patryk Wełnicki
Manager ds. Obsługi Klientów Strategicznych
EIB S.A.
Broker ubezpieczeniowy od 2005 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie opracowywania i obsługi programów ubezpieczenia dla Klientów z branży energetycznej. Od początku kariery zawodowej związany z EIB SA, obecnie na stanowisku Managera ds. Obsługi Klientów Strategicznych. Odpowiada za obsługę największych przedsiębiorstw z sektora elektroenergetycznego (wytwarzanie i przesył). Specjalista w zakresie ubezpieczeń ryzyk technicznych i procesów inwestycyjnych przedsiębiorstw z branży energetycznej. Autor wielu programów ubezpieczenia farm wiatrowych w Polsce, w tym pierwszej polisy w Polsce w formule B&O – obejmującej łącznie fazę budowy i eksploatacji.
Włodzimierz Hutnikiewicz
International Office Manager
MENTOR
Od 2008 roku prowadzi Biuro Współpracy z Zagranicą Mentor S.A. W branży ubezpieczeniowej w Polsce od 2001 roku.
Specjalizuje się w ubezpieczeniu ryzyk związanych z budową i eksploatacją farm wiatrowych, towarowych przewozów kolejowych, konstruowaniu programów międzynarodowych dla grup kapitałowych, lokowaniu ryzyk na rynkach zagranicznych, reasekuracji. Biuro współpracuje z ponad 100-tką Partnerów-brokerów ubezpieczeniowych z całego świata, przejmując także ich doświadczenia i know-how z rynków zagranicznych.
Sebastian Fish
Service After Sales Engineer
Vestas
Inżynier serwisu posprzedażowego w firmie Vestas (Europa centralna i środkowa). Odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań optymalizacji floty na wszystkich platformach Vestas. Posiada tytuł inżyniera mechaniki ze specjalnością zarządzanie. Miejsce pracy – Aarhus, Dania.
Jakob Speich Ravn
Service After Sales Engineer
Vestas
Inżynier serwisu posprzedażowego w firmie Vestas (Europa centralna i środkowa). Odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań optymalizacji floty na wszystkich platformach Vestas. Posiada tytuł magistra w zakresie rozwoju biznesowego opartego na technologii. Dołączył do firmy Vestas we wrześniu 2015 roku. Miejsce pracy – Videbæk, Dania.
Karol Ciesiński
Senior Customer Engineer
Vestas
Inżynier w firmie Vestas (Europa centralna i środkowa). Wykształcenie w obszarach elektronika oraz specjalistyczne komputery w systemach automatycznych. Posiada 12 lat doświadczenia w branży wiatrowej, głównie w obszarze działania turbin. Miejsce pracy – Szczecin, Polska.
Błażej Radomski
Head of Analysis
Wattsight
Pełni funkcję Kierownika Analiz w berlińskim biurze Wattsight, niezależnego dostawcy prognoz i usług analitycznych europejskich rynków energii. Do firmy dołączył w 2008 roku i od tego czasu specjalizuje się w analizie rynków energii elektrycznej i tworzeniu modeli fundamentalnych i cenowych, stosując także narzędzia statystyczne, ekonometryczne i analizę techniczną.
Marian Kilen
Senior Originator
Fortum
Pracuje w Fortum od 2008 roku, w tym czasie stworzył zespół tradingowy i odpowiadał za obrót energią elektryczną oraz instrumentami pochodnymi związanymi z energią elektryczną. Wraz z zespołem zajmował się optymalizacją produkcji energii elektrycznej produkowanej we własnych źródłach Fortum w Polsce oraz zarządzaniem portfelami energii elektrycznej, praw majątkowych, gazu i uprawnień do emisji CO2.
Od początku 2017 roku jest odpowiedzialny za działalność origination w Polsce, ze szczególnym naciskiem na współpracę z producentami energii odnawialnej.
Leszek Prachniak
Market Operations Department
TGE
W latach 1994-2000 zajmował stanowisko Kierownika obrotu energią elektryczną w Energa. Z Towarową Giełdą Energii związany od 2000 r., gdzie początkowo pełnił funkcję Dyrektora Działu Notowań a obecnie zatrudniony jest na stanowisku Dyrektora Biura Operacji Giełdowych. W TGE odpowiada m.in. za organizację i prowadzenie notowań na rynku giełdowym. Aktywnie uczestniczył w procesie tworzenia rynków funkcjonujących na TGE.
Jacek Kłyszejko
Key Account Manager
Elektrownie NEXT
Absolwent Politechniki Warszawskiej. W NEXT odpowiada za relacje handlowe w zakresie odkupu i bilansowania energii elektrycznej na terenie Polski oraz rozwój produktów handlowych. W swojej karierze zajmował się min. handlem energią elektryczną, obsługą klientów biznesowych, rozliczaniem kontraktów opartych na indeksach TGE S.A., wdrożeniami IT oraz relacjami spółek obrotu oraz producentów z OSDp czy PSE.
Grzegorz Skarżyński
Vice-President Markets
Pexapark
Zaczynał swoją przygodę z branżą wiatrową gdy w Polsce było zainstalowanych mniej niż 50 MW. Współzałożyciel Polish Energy Partners, pierwszego polskiego niezależnego producenta energii, który opuścił po publicznym debiucie spółki. Przez ostatnie 10 lat dyrektor inwestycyjny Taiga Mistral – właściciela portfela 90 MW farm wiatrowych w Polsce. Obecnie w Pexapark, gdzie działa na rzecz zbudowania platformy wspomagającej komercyjne zarządzanie farmami wiatrowymi.
Cezary Przygodzki
Partner
Dentons
Partner w kancelarii Dentons, współkierujący zespołem doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w zakresie projektów dotyczących strukturyzowania transakcji fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji, konsolidacji i reorganizacji przedsiębiorstw. Doradza także w zakresie międzynarodowego planowania podatkowego oraz inwestycji zagranicznych w Polsce. Wspiera również klientów w sporach podatkowych oraz sądowo-administracyjnych (m.in. w zakresie obecnych sporów dotyczących podatku od nieruchomości od elektrowni wiatrowych). Specjalizuje się w obsłudze klientów z sektorów energetycznego, w tym energii odnawialnej, oraz nieruchomości.
Liviu Leca
Coordinator of Maintenance Department
Monsson
Inżynier mechanik z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w sektorze energii odnawialnej. Zaczynał jako technik turbin wiatrowych, a po dwóch latach bycia członkiem zespołu techników z powodzeniem uczestniczył w szkoleniu z dostępu linowego, co rozpoczęło jego karierę jako technika naprawy łopat. Przeszkolony w centrum treningowym BZEE w Husum w Niemczech (naprawa tworzyw sztucznych i naprawa łopat wirnika) do naprawy łopat, a także w fabryce TPI Composites w Izmirze w Turcji, stał się częścią zespołu naprawczego łopat w ramach Rotor Control (Struckum, Niemcy). Przez ostatnie dwa lata pracował w Monsson jako koordynator działu łopat, konserwacji mechanicznej i instalacji turbin, z ponad 85 technikami.
Maciej Kownierowicz
Wind Turbine Blades Specialist
Biatrak
Właściciel firmy BIATRAK, która specjalizuje się w naprawie i konserwacji łopat turbin wiatrowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w tym zakresie zarówno w Polsce, jak i zagranicą – blisko 100 łopat naprawianych rocznie. Do pracy wykorzystuje nowoczesną technikę dostępu z platform podwieszanych, które zapewniają szybki i bezpieczny dostęp. Specjalizuje się w trudnych i nietypowych naprawach uszkodzeń łopat.
Luca Pedretti
COO, Co-founder
Pexapark
Luca pełnił stanowiska managerskie przez 10 lat w firmie Axpo Trading (2007-2017). Posiada doświadczenie w inicjacji transakcji oraz rozwoju biznesu w zakresie odnawialnych źródeł energii w międzynarodowych zespołach.
Luca jest pasjonatem OZE, przedsiębiorczości i budowania nowych biznesów. Jako COO Pexapark, urzeczywistnia wizję zbudowania globalnej platformy współpracy dla energii wiatrowej.
Karol Łapiński
Busines Manager
Electrum Service
Absolwent Politechniki Białostockiej, Wydziału Elektrycznego o specjalności elektrotechnika I stopnia. Przeszedł pełną ścieżkę jeśli chodzi o zarządzanie infrastrukturą energetyczną – był Technikiem Serwisu, Inżynierem Serwisu, Kierownikiem Działu Serwisu, obecnie zarządza Electrum Service jako Business Manager. Ma wieloletnie (12 lat) doświadczenie w branży energetycznej w kraju i za granicą, głównie z zakresu z zakresu serwisu i eksploatacji infrastruktury elektroenergetycznej. Brał udział w projektach badawczych nad siecią Smart Grid.
Thomas Hartwig
President
HCE Design Group
Rozwinął HCE do jednej z wiodących firm inżynieryjnych projektujących fundamenty turbin wiatrowych i konstrukcji wieżowych. W ostatnich latach odpowiedzialny za projekt ponad 10.000 fundamentów dla turbin wiatrowych. Obecnie Prezes HCE Design Group, w której skład wchodzi kilka inżynieryjnych firm doradczych i biur projektowych. Ponadto, przewodniczących Niemiecko-Polskiego-Klubu-Energetyki- Wiatrowej.
Klaus Peter Harbeck
Deutsche WindTechnik
Obecnie CEO 3C, Concrete Consulting Company GmbH&Co.KG. W 2003 otrzymał dyplom z zakresu konstrukcji żelbetowych oraz betonownych. Uprzednio pracował dla Foundation Building (2003-2004) oraz Vestas Central Europe (2004-2006). W latach 2006-2010 pracował nad rozwojem koncepcji naprawy fundamentów elektrowni wiatrowych dla Vestas Central Europe.
Robert Hałuszczak
EDP Renewables Polska Sp. z o.o.
Dyrektor techniczny EDP Renewables Polska Sp. z o.o. (Head of Technical area EDPR Polska Sp z o.o.) Absolwent Politechniki Gdańskiej. Ponad 10 letnie doświadczenie w projektowaniu, budowie i eksploatacji Farm Wiatrowych.
Marta Pruszyńska
Business Operations Manager
ERG Power Generation Spa
Marta od ponad 10 lat zajmuje się inwestycjami w sektorze ochrony środowiska i czystej energii. W 2007 roku, jako jeden z pierwszych pracowników pomagała zbudować CWP Continental Wind Partners – jednego z największych europejskich developerów oraz inwestorów, Zarządzała różnymi projektami, w tym kilkoma zakończonymi dużym sukcesem jak sprzedaż największej farmy onshore w Europie (Fantanele 600 MW). W 2008 uzyskała tytuł CFA. Obecnie zarządza lokalną działalnością włoskiej grupy ERG Power Generation, która posiada 82 MW w Polsce oraz 1.8 GW w Europie.
Giuseppe Ferraro
Business Lead, Turbine Engineering
DNV GL
Pracuje jako Business Development Manager w linii wsparcia inżynierii turbin w DNV GL. Z wykształcenia Inżynier Mechaniki (MSc) z Uniwersytetu w Katanii (2002). Od 2014 roku pracuje jako leader zespołu światowego skoncentrowanego na wsparciu inżynierii turbin, a wcześniej zaangażowany w inne projekty dotyczące projektowania turbin w ramach DNV GL, w którym pracuje od 2009r.
Krzysztof Kochanowski
Prezes Zarządu
Stowarzyszenie Polska Izba Magazynowania Energii
Ekspert w branży energetycznej z 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Doświadczenie zdobywał w energetycznych spółkach dystrybucyjnych i przesyłowych oraz w firmach consultingowych. Wieloletni publicysta z zakresu rynku energii w mediach gospodarczych. Prezes i współzałożyciel pierwszej w Polsce organizacji promującej technologie magazynowania energii (elektrycznej, cieplnej oraz wodoru i chłodu) i elektromobilności (infrastruktura ładowania pojazdów, technologie bateryjne i wodorowe) oraz gospodarki energetycznej w klastrach energii.
Zbigniew Prondziński
Dyrektor Departamentu Efektywności Energetycznej
Energa Obrót SA
 
Menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży energetycznej. W pracy zawodowej zajmował się tematyką z obszaru handlu hurtowego energii elektrycznej, paliwa gazowego, usług operatorskich. W ostatnim czasie odpowiedzialny, m.in. za obszar współpracy spółki obrotu z wytwórcami OZE, w oparciu o warunki komercyjne, jak również w formule sprzedawcy zobowiązanego. Obecnie w Energa Obrót SA odpowiedzialny za działalność Origination, w szczególności w zakresie współpracy z wytwórcami odnawialnych źródeł energii. Absolwent Politechniki Gdańskiej, Wydział Elektrotechniki i Automatyki.

Meet WFOF Experts

Iván Pineda
Director of Public Affairs
Wind Europe
Director of Public Affairs at WindEurope, the leading renewable energy industry trade association in Brussels. He oversees WindEurope’s work on advocacy, business intelligence and membership. Iván has taken on various roles since joining WindEurope in 2011 including Grids and Market Analyst and Head of the Policy Analysis department. Before joining WindEurope, he worked in various managerial roles in global companies including Procter and Gamble and Carrefour.
Iván is an Industrial Engineer and expert in organizational systems with a Masters’ in Sustainable Energy Futures from the Imperial College London.
Janusz Gajowiecki
President
PWEA
President of the Polish Wind Energy Association. Has been related to the wind energy industry since 2008. A former PWEA Director. Janusz Gajowiecki is an expert in power grid integration and support schemes. He represented the wind energy industry during numerous consultations and in many workgroups and discussions with other energy market participants in Poland and the EU. He is a MSc graduate of International Relationships at CBS in Copenhagen.
Michael Waldner
CEO, Co-founder
Pexapark
Michael is a digital entrepreneur and seasoned energy trading professional. He has a 15+ years track record as executive manager in establishing new businesses, driving growth, and leading international teams in the international energy business.
Michael is passionate about renewable energy. In his position as a CEO of Pexapark, he pursues the vision to build a community-powered FinTech platform for renewable energy investors.
Piotr Szczeciński
Vice-President
Suracon
Electrical engineer with 20 years of experience in the electrical industry, 15 years in the wind energy sector, 8 years in the photovoltaic sector. Professional experience gained at the Institute of Power Engineering of the Gdańsk University of Technology and SGS, URS (AECOM) and ENCOS. From 2018, he was a co-owner of SURACON. Fields of interest: power system stability, DC transmission systems (thesis subject of doctoral dissertation), wind farm control optimization criteria, wind farm automation, directions and measures to minimize the unit cost of energy generation in Wind Power.
Francesco Vanni
Senior Engineer
DNV GL
Currently a senior engineer and team leader in the Asset Integrity & Performance section of DNV GL – Energy.
Responsibilities include a mix of project management, line management, delivery of commercial work, and development of new tools. Experienced in both the manufacturing and operational sides of wind industry.
Adam Jaworski
Vice-President Business Development
Pexapark
10 years experience in Wind Industry – from project development to operations.
Contracted, Financed and Managed portfolio of 90 MWs in Poland owned by PE fund.
Currently, building Pexapark – a community-powered FinTech platform for renewables, which combines data analytics and monitoring with peer-based learning.
Tomasz Wysoczański
VSB
Graduate from Westpomeranian Technical University, electroenergy faculty. Started his career in wind industry by performing grid impact analysis. Afterwards, acted as member of the Board in STB Polska Sp. z o.o. which specializes in assessment of technical condition of WTGs. Since May 2017, President of WSB Service Sp. z o.o., which is specialized in WTG O&M and remedying defects of blades.
Alan Henderson
Head of Technical Asset Management
RWE Innogy
Mechanical Engineer by education with background in the utility business. Since 2008 with Innogy initially as Country Manager Spain and currently Head of Asset Management and Operations in the onshore wind division. Responsible for all operating onshore wind assets currently with over 2GW in operation across 6 countries.
Piotr Górecki
DIrector, O&M Wind Energy Department
PGE Energia Odnawialna S.A.
Piotr Górecki is a manager with over 14 years of experience in wind industry involved in number of onshore construction as well as maintenance projects. Currently holds position of Director of Wind O&M Department within PGE Energia Odnawialna. Operating 14 wind farms of a total capacity of 529 MW.
Hristoslav Pavlov
International Business Manager
Deutsche Windtechnik
International Business Development – studied economics at the University of Heidelberg. He started his career at Heidelberger Druckmaschinen AG as Service Business Development Manager EMEA. Since 2009 he is working within the wind energy sector as Managing Director of the Bulgarian entity of wpd europe GmbH, developing a wind farm portfolio of 300MW. In 2015 he joined Deutsche Windtechnik as International Business Development Manager, being also responsible as Country Manager for Poland, Sweden and UK.
Marios Stathousis
Multibrand Service Sales Manager
Vestas
Multibrand Service Sales Manager for Northern and Central Europe. Responsible for selling service contracts for non-Vestas turbines.
Joined Vestas in December 2016. Based in Warrington UK. Holds Degree in Electrical and Electronics Engineering and a MSc in Microelectronics.
Michał Sękal
Independent expert in inhouse service strategies
Graduate from Technical University of Warsaw and Risk Management Department at Finance Academy in Warsaw. Since beginning of his professional career active in industry and construction when working for Siemens. Active in wind industry for last 10 years. First in Iberdrola, then in Energa Wytwarzanie where he was responsible for O&M of wind farms. Specialized in cost and organisational optimisation of activities related to O&M of turbines manufactured by various producers.
Patryk Wełnicki
Manager ds. Obsługi Klientów Strategicznych
EIB S.A.
Insurance broker since 2005. Experienced in creation and management of insurance programmes for energy sector clients. Started his career in EIB, currently acting as Strategic Client Account Manager. Responsible for accounts of biggest clients from electroenergy sector (generation and transmission). Specialized in insuring technical risks and investment processes in energy sector. Created many insurance programmes of wind farms in Poland inc. first in Poland B&O formula insurance i.e. covering construction and operation phase.
Włodzimierz Hutnikiewicz
International Office Manager
MENTOR
Włodzimierz has been leading International Office of Mentor SA since 2008. Active in insurance sector in Poland since 2001. Specializes in insurance of risk related to construction and operation of wind farms, railroad logistics, structuring of international insurance programmes, allocation of risks abroad and reassurance. The office he is managing cooperates with over 100- Partner brokers all over the world, taking advantage of sharing know-how and experience from foreign markets.
Sebastian Fish
Service After Sales Engineer
Vestas
Service After Sales Engineer for Vestas Northern & Central Europe. Responsible for selling Fleet Optimisation solutions across all Vestas platforms. Based in Aarhus, Denmark. Holds a BEng Mechanical Engineering with Management (Hons) degree.
Jakob Speich Ravn
Service After Sales Engineer
Vestas
Service After Sales engineer for Vestas Northern & Central Europe. Responsible for selling Fleet optimisation solutions across all Vestas platforms. Joined Vestas in September 2015. Based in Videbæk DK.Holds a MSc in Technology Based Business Development.
Karol Ciesiński
Senior Customer Engineer
Vestas
Customer Engineer at Vestas Nothern & Central Europe.
Education background: electronics, speciality computers in automatic systems.
12 years of experience in wind industry mainly over turbines operational area. Based in Szczecin, PL.
Błażej Radomski
Head of Analysis
Wattsight
Head of Analysis – Germany in the Berlin office of Wattsight, which is an independent analysis service for the European energy market. Coming from academia he joined Wattsight‘s mother company Markedskraft in 2008 and is since then working with analysis of electricity markets, modeling of fundamental and price forecasting models, statistics, econometrics and technical analysis.
Marian Kilen
Senior Originator
Fortum
Joined Fortum in 2008 and was then responsible for setting up power trading desk in Poland. Since 2009 he has been managing Polish power production portfolio based on CHP output. Within his role of responsibility in energy trading, Marian together with his team, was carrying out power, gas, CO2 and Polish environmental certificates trading.

Since the beginning of 2017, Marian has been responsible for Origination activity in Poland, with the focus on cooperation with renewable power generators.

Leszek Prachniak
Market Operations Department
TGE
Between 1994-2000 Head of Energy Trading in Energa. Joined Energy Exchange (TGE) in 2000 where at first was Director of Quotations Department, while currently holds the position of Stock Operations Department Director. Responsible within TGE for organisation of quotations on sock market. Actively participated in creation of markets functioning at TGE.
Jacek Kłyszejko
Key Account Manager
Elektrownie NEXT
Graduate from Warsaw Technical University. In NEXT responsible for energy offtake and energy balancing in Poland, also new product development.
In his career dealt with energy trading, account management, settlement of transactions based on TGE index, implementation of IT projects and relations between energy trading companies and DSO and TSO.
Grzegorz Skarżyński
Vice-President Markets
Pexapark
He started his adventure with wind industry when total capacity installed in Poland was below 50 MW. Cofounder of Polish Energy Partners, first Independent Power Producer, which he left after successful IPO. Last 10 years acted as Investment Director at Taiga Mistral operating 90 MWs in Poland. Currently, working for Pexapark, where is building up a platform supporting commercial management of wind farms.
Cezary Przygodzki
Partner
Dentons
Partner at Dentons, Co-Head of Tax Advisory Group. He focuses on M&A structuring and advises clients on tax aspects of restructuring and reorganizing of their business. He advises on international tax planning and as well as foreign investments in Poland. He is also available to assist clients in tax-related disputes, litigations and administrative proceedings. inc. current disputes regarding the real estate tax on wind assets. Specialized in energy inc. renewable energy and real estate sectors.
Liviu Leca
Coordinator of Maintenance Department
Monsson
Mechanical engineer with over ten years of experience in the renewable energy sector. He started as a wind turbine technician and after two years of being a maintenance team member he successfully participated in rope access training what started his carrier as a blade technician. Trained at BZEE training center in Husum, Germany (Plastics engineering and rotor blade repair) for blade repair and also in TPI Composites factory in Izmir, Turkey he became a part of a blade repair team within Rotor Control (Struckum, Germany). For the last two years, at Monsson, he is a coordinator for blade and mechanical maintenance and turbine installation department, with over 85 technicians.
Maciej Kownierowicz
Wind Turbine Blades Specialist
Biatrak
The owner of the BIATRAK company, which specializes in the repair and maintenance of wind turbine blades. He has many years of experience in this field both in Poland and abroad – nearly 100 blades repaired annually. For work he uses modern access technology from suspended platforms that provide fast and safe access. Specializes in difficult and extraordinary blade damage repairs.
Luca Pedretti
COO, Co-founder
Pexapark
Luca held managerial positions for 10 years at Axpo Trading (2007-2017). He has a track record in originating transactions and business development in the renewable energy space and leading international teams.
Luca is passionate about renewable energy, entrepreneurship and building new businesses. In his position as COO of Pexapark, he pursues the vision to build a global collaborative intelligence platform for wind energy.
Karol Łapiński
Busines Manager
Electrum Service
Graduate of the Białystok University of Technology, Faculty of Electrical Engineering, specialization in electrotechnics. He has taken the full path as far as energy infrastructure management is concerned – he was a Service Technician, Service Engineer, Service Department Manager, and currently manages Electrum Service as a Business Manager. He has many years (12 years) of experience in the energy industry in Poland and abroad, mainly in the field of service and operation of electrical infrastructure. He participated in research projects on the Smart Grid.
Thomas Hartwig
President
HCE Design Group
Has developed HCE to one of leading engineering companies in designing wind turbine foundations and tower constructions. In recent years Thomas Hartwig has been responsible for the design of over 10.000 wind turbine foundations worldwide. He is now the president of HCE Design Group, consisting of several engineering consultancies and designing companies, as well as chairman of the board of the German-Polish-Wind-Energy-Club.
Klaus Peter Harbeck
Deutsche WindTechnik
Currently a CEO of 3C, Concrete Consulting Company GmbH&Co.KG. In 2003 he received his bachelor’s degree in Steel Concrete and Concrete and Brick Construction. He was an employee at the WTG Foundation Building ( 2003 – 2004 ) and at the Vestas Central Europe ( 2004 – 2006 ). From 2006 to 2010 he developed remediation concepts for concrete foundation issues for the Vestas Central Europe.
Robert Hałuszczak
EDP Renewables Polska Sp. z o.o.
Technical Director in EDP Renewables Polska Sp. z o .o.
Graduate from Gdańsk Technical University. Over 10 year experience in design, construction and exploitation of wind farms.
Marta Pruszyńska
Business Operations Manager
ERG Power Generation Spa
Marta is an investment professional with 10+ years of experience in the environmental and clean energy sector. As one of the first employees, in 2007 she helped build CWP Continental Wind Partners – one of Europe’s leading wind farm investors and developers, where she stayed till 2015, managing various projects and a few successful exits, including Europe’s largest onshore wind farm (Fantanele 600 MW). In 2008 she was awarded the CFA charter. Currently managing local operations for an Italian energy group – ERG Power Generation, with a portfolio of 82 MW in Poland and 1.8 GW in Europe.
Giuseppe Ferraro
Business Lead, Turbine Engineering
DNV GL
Giuseppe Ferraro is Business Development manager within the DNV GL’ Turbine Engineering Support Service Line. He is a Mechanical Engineer (MSc), graduated from the University of Catania in 2002. Working as worldwide business development lead for Turbine Engineering Support since 2014, has previously been involved in several wind turbines design projects since DNV GL in 2009.
Krzysztof Kochanowski
President
PIME
Energy sector expert with 20 years professional experience. He gained experience in energy distribution and consulting companies. Author of many articles regarding energy sector in business media.
The President and cofounder of first in Poland organisation promoting energy storage solutions (electrical, heat, hydrogen and cold) and electromobility (power charging infrastructure, battery and hydrogen technologies) and energy clusters.
Zbigniew Prondziński
Energy Efficiency Department Director
Energa Obrót SA
 
Manager with more than 20 years of experience in the energy sector. In his professional career he dealt with wholesale electricity and gas trading and operator services. Recently responsible for cooperation of a trading company with RES producers on the basis of commercial terms and conditions as well as in the obligated vendor formula. Currently working for Energa Obrót SA, responsible for Origination, in particular in the field of cooperation with RES producers. Graduate of Technical University of Gdańsk, Faculty of Electrical and Control Engineering.